Menu

+45 43 56 60 00

DanskDansk

NCH Europe – alle kontoradresse


UK

NCH House

Springvale Avenue

Bilston

West Midlands

WV14 0QL

Tlf.: +44 (0) 1902 510200

Fax: +44 (0) 1902 510341

customer.services@nch.com 

 

Pure Solve

NCH House

Springvale Avenue

Bilston

West Midlands

WV14 0QL

Tlf.: +44 (0) 1902 510333

Fax: +44 (0) 1902 510344

customer.services@nch.com 

 

Chem-Aqua

A Division of NCH (UK) Ltd.

NCH House

Springvale Avenue

Bilston

West Midlands

WV14 0QL

Tlf.: +44 (0) 1902 510342

Fax: +44 (0) 1902 510343

customer.services@nch.com 

Austria

NCH GmbH Niederl. Wien

Rotenturmstraße 25/11

A-1010 Wien

Tlf.: (01) 911 30 11

Fax: (01) 911 30 12

oesterreich@ncheurope.com 

Belgium

NCH Belgium Inc.

The Crescent Brussels

Lennikse Baan 451

B-1070 ANDERLECHT

Tlf.: +32 (0)2 255 94 30

Fax: +32 (0)2 252 41 40

Belgium@ncheurope.com 

Croatia

NCH Croatia d.o.o.

Nodilova 7/II

HR-10000 Zagreb

Hrvatska / Croatia

Tlf.: +385 (0)1 4622-213

Fax: +385 (0)1 4622-212

Czech

Sídlo společnosti:

NCH Czechoslovakia spol s.r.o.

Petrská 168/29, 110 00 Praha 1

Korespondenční adresa:

Nádražní 203, 250 64 Měšice u Prahy

Tlf.: +420 283 981 567

Fax: +420 283 981 731

Ceska.Republika@ncheurope.com 

Denmark

Møllehaven 8

4040 Jyllinge.

Denmark

Tlf.: +45 43 56 60 00

Danmark@ncheurope.com 

Estonia

NK 7034

Pallasti 28

Tallinn 14002

Tlf.: +372 6 143 155

Eesti.Vabariik@ncheurope.com 

Finland

PL 7100

FI-00002 Helsinki

Finland

Tlf.: +358 9 686 420

suomi@ncheurope.com 

France

198 Avenue de France
75013 PARIS
France

Tel : +33 (0)1 64 44 51 60

Fax : +33 (0)1 64 44 51 98

France@ncheurope.com 

Germany

NCH GmbH

Hessenring 13

D-64546 Mörfelden-Walldorf

Tel.: (0 61 05) 20 10

Fax: (0 61 05) 20 11 77

Deutschland@ncheurope.com 

Greece

ΒΑΣΙΛΕΩΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 30 & ΜΙΚΡΑΣ ΑΣΙΑΣ

15233, ΧΑΛΑΝΔΡΙ

Tlf.: 2102710100

Fax: ΦΑΞ.2101710105

Ellas@ncheurope.com  

Hungary

NCH Hungary Kft.

1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 12-14.

Lurdy Ház – III. Emelet

Tlf.: +36 1 456-2100

Fax: +36 1 216-4079

Magyarorszag@ncheurope.com 

 

Pure solve

1097 Budapest

Könyves Kálmán krt. 12-14

Lurdy Ház 3.em.

Tlf.: +36-1-456-2100

Fax: +36-1-216-4088

Magyarorszag@ncheurope.com 

Ireland

The Brewery Business Park

Ardee Road

Dundalk

Co Louth

Tlf.: +353 42 9395500

Fax: +353 42 9395501

customer.services@nch.com 

 

Chem Aqua, Div. of NCH Ireland Ltd.

The Brewery Business Park

Ardee Road

Dundalk

Co Louth

Tlf.: +353 42 9395519

Fax: +353 42 9395501

Eire@ncheurope.com 

Italy

NCH ITALIA SRL

Viale Europa 30c5

20090 Cusago (MI)

Tlf.: +39 02 90331 411

Fax: +39 02 9019787

Italia@ncheurope.com 

Norway

Postboks 68, Haugenstua

0915 Oslo

Norway

Tlf.: +47 22 78 72 00

Norge@ncheurope.com 

Poland

NCH Polska Sp. z o. o.

Ul. Przedpole 1

02-241 Warszawa

Tlf.: 22 846 55 38 / 22 846 14 53

Fax: 22 846 55 60

Polska@ncheurope.com 

Portugal

NCH Portugal – Comércio de Produtos Industriais, Lda

Empreendimento Central Park

Rua Alexandre Herculano , 3 – 4º Piso

2795-242 Linda-a-velha

Tlf.: +351 213 807 520

Fax: +351 213 807 524

Portugal@ncheurope.com 

Romania

5-7 Dimitrie Pompeiu Blvd, ground floor

Hermes Business Campus, 020335, 2nd district, Bucharest

Tlf.:  +40 21 529 51 00

Fax: +40 21 529 51 11/55

Romania@ncheurope.com 

Slovakia

NCH SLOVAKIA s.r.o.

Drieňová 34

821 02 Bratislava

Slovakia

Tlf.: +421 2 4341 4387

Fax: +421 2 4341 4290

Slovensko@ncheurope.com 

Pure Solve

Drieňová 34

821 02 Bratislava

Slovakia

Tlf.: +421 2 4341 4387

Fax: +421 2 4341 4290

Slovensko@ncheurope.com 

Slovenia

NCH d.o.o., Ljubljana

Parmova 53,

1000 Ljubljana

Slovenia

Tlf.: +386 1 436 15 72

Fax: +386 1 436 21 93

Slovenija@ncheurope.com 

 

Spain

Soluciones Técnicas NCH Española, s.l.

Isla de java, 12

28034 Madrid

Tlf.: +34 917285900

Fax: 91.729.32.90

Espana@ncheurope.com 

Sweden

Esbogatan 18

164 74 Kista

Sweden

Tlf.: +46 8 613 71 00

Sverige@ncheurope.com 

Switzerland

NCH AG / SA

Oberneuhofstrasse 6

CH-6340 Baar

Tel.: (041) 711 20 84/5

Fax: (041) 710 49 80

Schweiz@ncheurope.com 

Turkey

NCH Ithalat Ihracat Ve Tic. Ltd. Sti.

Idealtepe mah. Rifki Tongsir cad.

No. 93 Demirhan Plaza Kat: 3

Maltepe

Istanbul

Turkey

Tlf.: +90 216 366 1000

Fax: +90 216 366 1009

Turkiye@ncheurope.com 

Vi bruger cookies til at tilpasse indhold, analysere webstedstrafik og udvikle vores markedsføring.

Ved at fortsætte med at bruge hjemmesiden accepterer du vores cookies. Se vores privatlivserklæring og cookiepolitik for mere information eller vælg at tilpasse dine indstillinger.

I understand

Ved at fortsætte med at bruge hjemmesiden accepterer du vores cookies. Se vores privatlivserklæring og cookiepolitik for mere information eller vælg at tilpasse dine indstillinger.

© Copyright 2019 NCH (UK) Ltd. Alle rettigheder forbeholdes. Chem-Aqua, Wastewater, Parts Cleaning, Maintenance, Lubricants, Partsmaster og Facilities er divisioner inden for NCH Europe.